Kas yra bižuterija? Užmetus akį į bet kokį žodyną, skaitome, kad tai moterims skirti papuošalai, padaryti iš pigių medžiagų.
Ilgą laiką bižuterija buvo laikoma skirta nepasiturinčioms moterims, kurios neišgali nusipirkti brangių ir iš aukštos kokybės medžiagų pagamintų papuošalų. Ir nors visada atsirasdavo meistrų, kurie sugebėdavo kopijuoti ir netgi padaryti puikias prabangių papuošalų imitacijas, visada į tai buvo žiūrima su tam tikra ironija.
Šiandien, kai stereotipai tampa atgyvena, požiūris į bižuteriją, kaip į banalią juvelyrinių dirbinių klastotę, traukiasi. Šiandieninė bižuterija – meno kūrinys, brangus ir elitinis produktas. Tokios nuostatos atsiradimui didelę įtaką padarė Swarovskio prekybos namai, kurie brangiųjų akmenų imitacijos gamybą sugebėjo įteisinti ir paversti pelningu verslu, meistriškai sužaidę visų visuomenės sluoksnių noru puoštis jei ne tikrais brangakmeniais, tai bent jau vizualiai puikiomis jų imitacijomis.
Pats žodis „bižuterija“ yra prancūziškos kilmės ir reiškia papuošalą iš nebrangaus metalo. Tokio tipo papuošalų gamybai naudojamas įvairiausias metalas, stiklas, keramika, natūralūs mineralai, medis, plastmasė, tekstilė ir kt. Savo originalumu ir dekoratyvumu bižuterija niekuo neatsilieka nuob brangių juvelyrinių papuošalų, tačiau kainos požiūriu ji yra daug patrauklesnė.
Bižuterija – puiki alternatyva gaminiams iš tauriųjų metalų ir brangakmenių, ji suteikia moterims plačias galimybes atrodyti gražiai, madingai, stilingai ir šiuolaikiškai. Juk brangūs papuošalai prieinami toli gražu ne visiems, tuo tarpu bižuterija nėra sunkiai pasiekiama eiliniam pirkėjui. Tuo labiau, kad brangūs juvelyriniai dirbiniai dažnai „užstringa“ pagaminimo laike, jų neįmanoma pirkti daug ir dažnai, todėl tenka nešioti seniai įsigytus, kai bižuteriją galima įsigyti nebrangiai ir dažnai, pritaikyti praktiškai prie kievieno rūbo, ji visada žengia koja kojon su mada. Tokiu būdu savo stilių galima keisti kad ir kasdien.
Galų gale, nešiojančioms bižuteriją, nereikia bijoti būti apvogtoms, nereikia sukti galvos kaip brangiai kainuojantį papuošalą saugoti. Filmuose rodomos scenos, kai aristokratas žmonai padovanoja prabangų juvelyrinį gaminį ir laiko jį banko seife, žmonai leisdamas pasipuošti tik tam tikroje aplinkoje ir tam tikromis progomis, šiuolaikinei moteriai susižavėjimo ar pavydo nesukelia…
Netgi garsusis dizaineris P. Kardenas išsakė tokią mintį, kad moteris, norėdama atrodyti stilingai ir elegantiškai, turi naudoti bižuteriją.