Puoštis žmonės mėgsta nuo neatmenamų laikų. Šiandien pasaulyje klesti daugybė papuošalų gamintojų ir pardavėjų, ir kiekvienas siūlo vienas už kitą vis gražesnius ir įmantresnius papuošalus. Pirkėjui belieka rinktis pagal siūlomą dizainą, kainą, medžiagų kokybę. Norint įsigyti juvelyrinių gaminių jau net nebūtina eiti į parduotuvę – internetas knibždėte knibžda e-parduotuvių. Nepralenkiami šioje srityje yra kiniečiai, visais savo gaminiais, tame tarpe ir juvelyriniais, jau užtvindę pasaulį. Viena populiariausių šiuo metu yra prekybos platforma aliexpress.
Juvelyrikos pasirinkimas čia išties gausus. Rasite ir karolių, ir sagių, grandinėlių, auskarų, apyrankių. Ko tik širdis geidžia! Papuošalai pirmiausia patraukia pirkėją savo kaina, vidutiniškai kainuoja 1-2 eurus, kas yra tikrai pigu.Aišku, gaminami ir brangesni, bet kainos vidurkis maždaug toks.

Visi žinome, kad kiniečiai nėra kūrėjai, viso labo tik kopijuotojai. Papuošalų dizainas dažniausiai būna nusižiūrėtas nuo italų, ir pagaminta kažkas panašaus. Kartais tai būna gana vykę gaminiai. Kas liečia medžiagas, iš kurių gamina, tai sunku pasakyti, kas ten yra, tik aišku, kad ne auksas ar sidabras. Bet vizualiai papuošalai atrodo gražiai. Praktika rodo, kad nusipirkę vos už porą eurų auskarus, galite juos sėkmingai nešioti kokius metus, patamsėjimų ar kažkokių defektų nebus, ir… sulaukti galybės komplimentų!

Papuošalus šioje prekybos platformoje tenka rinktis iš nuotraukų. Ir čia slypi tam tikros pardavėjų gudrybės – gaminiai, kurie realiai turi tam tikrą blizgesį, foto atrodo be blizgesio, jis yra nuimtas. O būna ir atvirkščiai, būna, kad uždeda blizgesį. Tokie tai yra pagrindiniai neatitikimai tarp foto ir realaus gaminio. Perkant grandinėles labai reikia atkreipti dėmsį į jų ilgį, kuris būna parašytas cm. Dažniausiai nuotraukoje ji atrodo apie 45cm ilgio, kadangi kiniečių fotomodeliai miniatiūriniai, turbūt todėl taip yra, o realiai tai būna kokie 25 cm, kas smarkiai keičia vaizdą.

Papuošalai siunčiami paštu, gana gerose pakuotėse, bet pasitaiko visko ilgos kelionės metu – tai auskaro užsegimas nulinkęs ar nulūžęs, tai koks akmenėlis iškritęs. Čia tuo atveju, jei seksis nelabai. O šiaip dažniausiai klientą pasiekia tvarkingi gaminiai.